MARZENA MARTYNIAK

Rodzina

Środowisko rodzinne to miejsce, które posiada swój niepowtarzalny klimat emocjonalny. To rodzice go tworzą oraz pozwalają dziecku w nim obcować. Kiedy emocje jednego z dorosłych zmieniają się, natychmiast wyczuwają to pozostali domownicy. Każdy z nich swoimi emocjami wpływa na drugiego.

“Wyobraź sobie, że Twoja rodzina jest szczęśliwa – i tak się stanie” 

“Największy dar to drugi człowiek, który daje swoją obecność, który jest wsparciem, który nas słucha i słyszy, który jest z nami tu i teraz”

Słyszałeś o nawykach emocjonalnych?

Czy wiesz, że sposobu, w jaki zarządzasz swoimi emocjami nauczyłeś się już jako dziecko? Pierwsze emocje odczuwałeś już będąc w łonie mamy. Kiedy pojawiłeś się na świecie obserwowałeś rodziców i uczyłeś się od nich świata emocji, ich rozpoznawania i rozumienia. To Oni pokazali Ci jak wyrażać swoje emocje, jak je regulować. Radzenia sobie z emocjami nauczyli ciebie Twoi rodzice i każda dorosła osoba, obecna w Twoim życiu w najmłodszych latach życia.  

“Twój zewnętrzny świat jest lustrem odzwierciedlającym zawartość wewnętrznego świata twoich emocji, myśli i przekonań” 

Od kilku lat Marzena Martyniak prowadzi spotkania i warsztaty dla rodziców w zakresie komunikowania się z dzieckiem. Na bazie potrzeb i pytań rodziców dzieci powstała seria poradników dla rodziców z cyklu Doktor Emocjaw których każdy rodzic może zrozumieć zachowanie swojego dziecka i wesprzeć go w lepszym radzeniu sobie z emocjami. 

MARZENA MARTYNIAK

Etapy rozwoju emocjalnego dziecka

Ach, gdybym wiedział wcześniej …, to zrobiłbym inaczej, zachowałbym się inaczej. Takie słowa często słyszy rodzic w momencie, kiedy zauważa, że jego dziecko zaczyna mieć problemy z zachowaniem i emocjami. Znajomość rozwoju emocjonalnego i społecznego Twojego dziecka może Ci pomóc zrozumieć jego potrzeby. W naszym sklepie online możesz znaleźć dla siebie informacje o tym, czego potrzebuje Twoje dziecko w konkretnym wieku. Dowiesz się jakich doświadcza lęków, zapoznasz się z typowymi sposobami rozładowywania napięcia emocjonalnego, jakie emocje pojawiają się u niego i w jaki sposób je wyraża. Szczegółowo, konkretnie i przejrzyście przygotowane poradniki dla każdego rodzica dzieci w wieku od 0 – 10 roku życia. Kryzysy rozwojowe u dzieckapozwolą Ci poznać Twoje dziecko jeszcze lepiej. Zrozumiesz jego potrzeby, zachowanie, lęki, etapy rozwojowe przez które przechodzi. 

MARZENA MARTYNIAK

Produkty dla rodziny

Jeżeli Twoje dziecko jest w edukacji domowej lub Ty sam chcesz pracować nad emocjami program edukacyjny “Land of emotions”, jest dostępny dla Ciebie tutaj.

Czy jesteś ciekaw, jak wygląda świat emocji u Twojego dziecka? Czy chcesz się dowiedzieć, czy potrafi je właściwie rozpoznawać, nazywać czy wyrażać? Możesz to sprawdzić. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Level of children emotions (LOCE) – test sprawdzający posiadaną, w tym momencie wiedzę o emocjach przez dziecko.

A może chciałbyś sprawdzić jak Ty odbierasz i radzisz sobie ze swoimi emocjami i jak reagujesz na emocje innych? Przeczytaj koniecznie więcej na temat testu Level of adult emotions (LOAE) – test sprawdzający posiadaną, w tym momencie wiedzę o emocjach u dorosłego

Udało Ci się już sprawdzić, jak radzisz sobie ze swoimi emocjami? I co, jesteś zadowolony z wyników? Jeżeli wynik ciebie nie zadowolił, to możesz poprawić swoje samopoczucie emocjonalne korzystając z treningu “Personal EPower” trwającego jeden miesiąc. Poczytaj o nim koniecznie tutaj

MARZENA MARTYNIAK

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!